În vizită la cea mai mare turnătorie de clopote din țară

Turnătoria Blotor de la Baia Mare este familiară celor care ne urmăresc, în special cititorilor Ortodox Market care au avut ocazia să afle mai multe în interviurile din catalog.

Managerul firmei, Radu Blotor pune mare preț pe comunicarea constantă cu cei interesați de activitatea pe care o desfășoară, de aceea a invitat echipa noastră din nou la atelierul de turnătorie pentru a ne arăta cele mai noi lucrări.

Managerul Radu Blotor și clopotul pe care i l-a dăruit antrenorului Mircea Lucescu

Una dintre comenzile primite a fost chiar de la antrenorul Mircea Lucescu, care a donat un clopot realizat de turnătoria Blotor, unei mănăstiri din România. Radu Blotor a ținut să îi dăruiască la rândul său un clopot inscripționat cu numele antrenorului.

Clopot de 3 t care urmează să fie livrat

Cruce cu Mântuitorul

Aplică turnată, lăcuită și patinată

Galeria completă de imagini pe pagina de facebook: www.facebook.com/targul.bisericesc